levitra generico

Ludzie Fundacji

Anna Szatkowska


Anna Bugnon
– jedyna córka Zofii Kossak. Była sanitariuszką w Powstaniu Warszawskim. W 1945 roku wyemigrowała z matką z Polski. Jedna z założycieli Fundacji im. Zofii Kossak. Autorka wspomnień o rodzinie „Był dom…” (Wydawnictwo Literackie, 2006). Zmarła 27 lutego 2015 roku w Szwajcarii.

fot. M.R.
 

Anna Fenby TaylorAnna Fenby Taylor – wnuczka Zofii Kossak, urodzona i wychowana w Wielkiej Brytanii (Uniwersytet Londyński – Wydz. Med.), od 1996 r. czynnie działająca w sprawie wskrzeszenia pamięci o życiu i twórczości Zofii Kossak. W latach od 2004 do 2007 uruchomiła Schronisko „Koss” – www.kossakschronisko.pl. Odkryła prawdziwą datę urodzin babci (10 sierpnia 1889 r.) oraz okoliczności i datę śmierci drugiego syna Zofii Kossak, Tadeusza Szczuckiego w Auschwitz-Birkenau (17 marca 1943 r.)
fot. Gregory Fenby Taylor

Francois RossetFrançois Rosset – wnuk Zofii Kossak, profesor literatury francuskiej na Uniwersytecie w Lozannie. Specjalizuje się w twórczości Jana Potockiego, jest autorem naukowej edycji jego dzieł i licznych prac, m.in. „Z Warszawy do Saragossy. Jan Potocki i jego dzieło”. François Rosset wspólnie z Dominique Triaire zidentyfikował i przeanalizował wszystkie dostępne manuskrypty i druki dotyczące Rękopisu znalezionego w Saragossie, czego efektem jest ostatnia autentyczna i kompletna wersja arcydzieła, która ukazała się w 2015 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego.

fot. Silvano Prada 
 

Bogumiła Burkot
Bogumiła Bittner-Burkot
– pochodząca z Nowosądecczyzny, nauczycielka (UŚ, WSP-Kraków), spec. Oligofrenopedagogika, członek Zgromadzenia Fundatorów Fundacji im. Zofii Kossak od daty powołania, były pracownik Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej, czynnie związana z działalnością Schroniska „Koss”
fot. Anna Fenby Taylor