italianofarmacia.com

Z miłości. Opowieść o świętym Stanisławie Kostce


Książka Z miłości. Opowieść o św. Stanisławie Kostce jest fabularyzowaną opowieścią dla młodzieży ukazującą niezwykłe losy polskiego świętego, patrona młodzieży polskiej.

Zagadnieniu świętości pisarka poświęciła liczne przemyślenia. Odpowiedź na pytanie dlaczego Staś Kostka porzucił dostatnie życie, a sprzeciwiając się rodzicom, wybrał zakonne ubóstwo i niepewny los – młodzi Czytelnicy znajdą w tytule tej książki: Z miłości. Umiłowanie Boga dało cichemu chłopcu siłę do pokonania licznych trudności na obranej drodze i opromieniła wiele innych pięknych postaci wyniesionych na ołtarze.

Opowieść o tym polskim świętym powstała w bardzo trudnym dla Autorki czasie, wkrótce po śmierci jej pierworodnego synka Julka. Na jego grobie pisarka umieściła dewizę Stanisława Kostki: Ad maiora natus sum – Do wyższych rzeczy jestem stworzony. Owe „wyższe rzeczy” to właśnie miłość Boża oraz dążenie do świętości; Zofia Kossak swym życiem i pisarstwem starała się realizować te cele, a stawiając za wzór św. Stanisława Kostkę zachęca do naśladowania jego postawy wszystkich, którzy sięgną po tę książeczkę.

Wydawca: Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej

Lublin 2018
oprawa miękka
stron 175
ISBN 978-83-88162-95-4

zamów książkę

Share This:
Facebooktwitterpinterest