italianofarmacia.com

Usługa Twój e-PIT a 1%?

Szanowni Państwo,

Twój e-PIT to nowość w 2019 roku. Ministerstwo Finansów wprowadza usługę, dzięki której Urząd Skarbowy wypełni za nas zeznanie PIT-37 oraz PIT-38. Zeznanie będzie dostępne do wglądu od 15 lutego 2019 roku do 30 kwietnia 2019 roku na www.podatki.gov.pl.

Przygotowany w serwisie PIT będzie można zweryfikować i zaakceptować bez zmian lub wprowadzić korektę w zakresie ulgi lub wybranej organizacji pożytku publicznego.

Można też oczywiście rozliczyć się samodzielnie.

Jeżeli nie wykona się żadnego ruchu ani też nie rozliczy się samodzielnie, przygotowane w serwisie zeznanie z dniem 30 kwietnia 2019 roku zostanie zaakceptowane i przyjęte przez Urząd Skarbowy.

Dostępne w serwisie zeznanie będzie zawierało dane dotyczące przekazania 1 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, jakie zostały podane w ubiegłym roku.

Jeżeli w tym roku będziemy chcieli uzupełnić KRS organizacji pożytku publicznego lub zmienić wybraną organizację wystarczy zalogować się na www.podatki.gov.pl podając PESEL i datę urodzenia, kwotę przychodu z deklaracji za rok ubiegły i kwotę przychodu z informacji PIT-11 za 2018 rok albo używając profilu zaufanego. KRS będzie widoczny na głównym ekranie usługi zaraz po zalogowaniu.

Jesteś emerytem lub rencistą? Możesz także złożyć oświadczenie PIT-OP elektronicznie – INFORMACJE TUTAJ

Mamy nadzieję, że będzie to rzeczywiście takie proste  😉

RAZEM WIĘCEJ – przekaż nam 1 % podatku

Share This:
Facebooktwitterpinterest