acquistare viagra

Obchody nadania imienia Zofii Kossak

W dniach 13-14 maja 2017 roku Hufiec Harcerek na Podbeskidziu świętował nadanie imienia Zofii Kossak.  Uroczyste obchody miały miejsce na terenie Stanicy Kamińskiego oraz w Parku Kossaków i jego okolicy.

Podczas uroczystości został odczytany list Komendanta Hufca Beskidzkiego ZHP im. Józefa Drożdża, hm. Zdzisława Koneckiego. Usłyszeliśmy piękne słowa na temat Pisarki:

Zofia Kossak […] była też wielką pasjonatką harcerstwa, widząc w nim wielki potencjał w kształtowaniu ludzkich serc, umysłów i sumień. […] Przeszła do historii jako współtwórczyni bazy harcerskiej szkoleniowej na Buczu i w Górkach Wielkich, dla której ziemię z części swojego majątku przekazał Jej Ojciec. Stała się później ich częstym gościem i oddanym przyjacielem. To między innymi dzięki Niej polskie harcerstwo wsławiło się swoimi sukcesami na całym świecie. To ona później dała nam przykład wielkiej odwagi, patriotyzmu i niezłomności charakteru, będąc w czasie okupacji współzałożycielką i ofiarną działaczką dwóch tajnych organizacji Frontu Odrodzenia Polski oraz Rady Pomocy Żydom Żegota, biorąc czynny udział w Powstaniu Warszawskim a po wojnie walcząc „piórem” o prawa człowieka i wolność słowa.

(pisownia oryginalna)

Strona internetowa Hufca Harcerek na Podbeskidziu: http://zofiakossak.bbzhr.pl/ 

Share This:
Facebooktwitterpinterest