levitra prezzo

Przyroda wokół nas

„Przyroda wokół nas” to projekt skierowany do najmłodszych odbiorców, mający na celu uwrażliwienie dzieci na otaczające nas środowisko naturalne oraz poszerzenie ich wiedzy przyrodniczej. W ramach projektu przeprowadziliśmy następujące działania:

warsztaty

Warsztaty Przyroda wokół nas
– październik 2016

W ich trakcie uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, czym jest przyroda, poznali najważniejsze gatunki drzew oraz zwierząt je zamieszkujących. Zajęcia były uzupełnione obserwacją przyrody na terenie pobliskiego Parku Kossaków.

Zobacz fotorelacje z wybranych warsztatów: tu i tu.przygoda z basniaJesienny Land Art – 15 października 2016

Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w plenerowych zajęciach plastycznych, w trakcie których wspólnie wykonywali artystyczne instalacje wykorzystując do tego naturalne materiały znalezione w parku Kossaków (jesienne liście, żołędzie etc.).
Jesienny Land Art połączyło świetną zabawę z odkrywaniem przyrody
i uwrażliwianiem najmłodszych na jej piękno.

Zobacz efekty pracy: tutaj.
przygoda z basnia

Konkurs plastyczny Przyroda wokół nas

Złota polska jesień to wymarzony czas do spacerów na łonie natury,
a okolice gminy Brenna zapewniają duży wybór tras spacerowych i szlaków turystycznych.
Przyroda może stanowić również wspaniałe źródło inspiracji twórczej. Postanowiliśmy to wykorzystać, organizując przyrodniczy konkurs plastyczny, który miał jednocześnie zachęcić do jesiennych, rodzinnych spacerów na łonie natury i obserwacji przyrody.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, a w nadesłanych pracach często wykorzystane był skarby przyrody znalezione podczas spacerów (jesienne liście, kasztany, żołędzie…).

Wyniki konkursu plastycznego.Autorem zdjęć wykorzystanych na plakacie jest Sebastian Słonina (http://www.fotoslonina.pl/). Wszelkie prawa do fotografii zastrzeżone przez autora oraz Fundację im. Zofii Kossak.

Dofinansowano ze środków Gminy Brenna.

brenna

Share This:
Facebooktwitterpinterest