http://www.italianofarmacia.com

23/07 Zapraszamy na premierę spektaklu o Kacperku

plakat kacperek23 lipca 2016 roku (sobota) o godzinie 18:00 w Dworze Kossaków odbędzie się premierowy pokaz spektaklu na podstawie książki „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” Zofii Kossak. Spektakl zostanie zrealizowany głównie w planie lalkowym, który przenikać się będzie i uzupełniać z planem żywym, teatrem cieni oraz projekcjami multimedialnymi. Spektakl powstanie w Teatrze Gry i Ludzie z Katowic. Reżyserii przedstawienia podjął się Maciej Nogieć, współzałożyciel teatru oraz jego obecny dyrektor artystyczny.

Baśń sprzed stu lat to piękna historia skrzata, który opiekował się od wieków mieszkańcami dworu w Górkach Wielkich. Swoją misję pełnił dzięki posiadanemu talizmanowi zwanym w języku skrzatów MARU. Pewnego dnia okrutny Sato kradnie Kacperkowi talizman dający mu niezwykłe opiekuńcze moce. Bez magicznego przedmiotu bohater oraz domownicy, zarówno ci pochodzący ze świata realnego, jak i fikcyjnego, narażani są na wielkie niebezpieczeństwo.

Tego samego dnia o godzinie 15:00 zapraszamy na warsztaty pn. Kanapony, Klawiki, Smoliki – tworzymy domowe skrzaty. Warsztaty poprowadzą aktorzy Teatru Gry i Ludzie.

 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Fundacji PZU.KANAPONY.ai

Share This:
Facebooktwitterpinterest