levitra pastiglie

Kolejna szansa na wygraną u Kossaków

Print

los loteryjny

Zapraszamy do udziału w loterii fantowej „Wygraj u Kossaków. Runda II”.

Losy można kupić w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”, ul. Stary Dwór 4, Górki Wielkie. Losowanie nagród odbędzie się 22 sierpnia 2015 roku (sobota), godzina 17.30 przy Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”.

Do wygrania niezłe „SZTUKI”
Losy tylko za 10 zł!

Nie trzeba być pełnoletnim, by zagrać!
Każdy dodatkowy los zwiększa twoją szansę na wygraną!

więcej w Regulaminie Loterii

plakat_cimbaliband

zobacz plakat loterii

Nagrodami w loterii są:
1 obraz Natalii Woźniak, studentki ASP Katowice o wartości 300 zł,
2 obrazy namalowane podczas IV Warsztatów Działań Kreatywnych przez studentów uczelni artystycznych z całej Polski o wartości 100 zł każdy, 
5 grafik wykonanych podczas Warsztatów Działań Kreatywnych m.in. techniką linorytu przez studentów uczelni artystycznych z całej Polski o wartości 70 zł każda,
 3 egzemplarze książki „Mój zielnik. Kwiaty i zioła”, wyd. Olimp Media, o wartości 29,90 zł każda,
5 bawełnianych toreb z grafiką wykonaną na prasie graficznej przez uczestników pracowni graficznej o wartości 15 zł każda

PRZECZYTAJ REGULAMIN LOTERII

Dochód z loterii przeznaczymy na cele statutowe Fundacji im. Zofii Kossak
 

Po losowaniu nagród zapraszamy na koncert Agaty Siemaszko, Miroslava Rajt & Barbory Botošová


Koncert Agaty Siemaszko, Miroslava Rajt & Barbory Botošová

22 sierpnia 2015 roku (sobota), godzina 18.00
Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”, Górki Wielkie

plakat_cimbalibandMiroslav Rajt & Agata Siemaszko – to międzynarodowy duet znakomitych muzyków: polskiej wokalistki World-music Agaty Siemaszko oraz słowackiego wirtuoza cymbałów, mistrza koncertowego i kompozytora Miroslava Rajta.

Ten pozornie minimalistyczny skład, zaskakuje różnorodnością interpretacji muzyki: bałkańskiej, słowackiej, cygańskiej oraz innych żarów szeroko pojętego „World-music”. Już w sierpniu ten międzynarodowy duet wraz z wybitną słowacką skrzypaczką Barborą Botošovą zagra koncert w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich.

Muzycy:

Miroslav Rajt – był solistą najważniejszych słowackich zespołów reprezentacyjnych Sl’uk i Lúčnica. Przez kilkanaście lat był związany z Violin Orchestra Bratislava pod kierownictwem Eugena Botoša, a obecnie jest stałym członkiem i solistą Orkiestry Instrumentów Ludowych Słowackiego Radia. Wielokrotnie nagradzany na licznych konkursach w kraju i za granicą (jest laureatem m.in. ogólnokrajowego przeglądu cymbalistów w Valašskim Meziříčí w Czechach). Występował między innymi w USA, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce. Zajmuje się także kompozycją i aranżacją. Pisze muzykę dla słowackich orkiestr i zespołów kameralnych. Od wielu lat jest również nauczycielem gry na fortepianie i cymbałach.

AGATA_SIEMASZKO

www.etnokrakow.pl


Agata Siemaszko
– wokalistka doskonale znana słuchaczom Programu II-go Polskiego Radia oraz miłośnikom muzyki cygańskiej i World-music w Polsce i na Słowacji. Reprezentowała Polskę na licznych festiwalach World-music w Polsce i za granicą (m.in. w Niemczech, Austrii, Danii, Bułgarii i na Słowacji). Uczyła się gry na basach podhalańskich u Krzysztofa Trebuni-Tutki, na skrzypcach u Marka „Maji” Łabunowicza – swoją karierę związała jednak nie z graniem, ale ze śpiewem. Od najmłodszych lat współpracowała z licznymi kapelami folkowymi i zespołami pieśni i tańca na Podhalu oraz w Beskidach Śląskim i Żywieckim. Przez kilka lat była członkinię romskiego zespołu Kałe Bała legendarnej poetki i pieśniarki Teresy Mirgi z Czarnej Góry.

W maju 2011 roku w duecie z Kubą Wilkiem zdobyła Grand Prix oraz Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja. Rok później wraz z Jurajem Lišką, z którym współtworzyła polsko-słowacki projekt FallGrapp, zwyciężyli w konkursie Fatt Kools Słowackiego Radia FM. Projek FallGrapp został wtedy okrzyknięty przez krytykę jednym z najciekawszych projektów w historii słowackiej muzyki alternatywnej. Współpracowała również z autriacko-węgierskim kompozytorem Ferrym Janoską przy nagrywaniu muzyki do spektaklu „Der Fluss” w reżyserii Petera Wagnera.

Barbora Botošová – córka wirtuoza skrzypiec Eugena Botoša, założyciela i pierwszego skrzypka Violin Orchestra Bratislava oraz wnuczka Jana Berkyego Mrenicy, wieloletniego pierwszego skrzypka i aranżera najważniejszych słowackich narodowych zespołów reprezentacyjnych. Wychowana w rodzinie o tradycjach muzycznych, od dziecka wiedziała, że sama również chce związać swoje życie z muzyką. Już będąc w szkole podstawowej, zajęła pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie skrzypcowym Prešporský Paganini. W trakcie studiów na Akademii Muzycznej w Bratysławie założyła własną kapelę Bohémiens. Muzyczny styl kapeli określić można jako World-music, na repertuar składają się melodie inspirowane muzyką tradycyjną różnych narodów, z przewagą muzyki Romskiej. Obecnie Skrzypaczka wraz ze swoją kapelą realizuje projekt muzyczny pod nazwą Gypsy Queen project, którego częścią jest również Agata Siemaszko.

Wstęp wolny!

 
Organizatorzy koncertu:

opkislogo

Share This:
Facebooktwitterpinterest