italianofarmacia

Wiklinalia – warsztaty plecionkarstwa i żywej architektury

wiklina
19 lipca 2014 roku (sobota) odbędzie się drugie spotkanie w ramach Wiklinaliów – warsztatów plecionkarstwa i żywej architektury. Lista uczestników już od dawna jest pełna. Plecionkarstwo aktualnie przeżywa renesans w galeriach sztuki na całym świecie. Tym samym przestało być przaśne i rustykalne, a plecione wyroby stają się dziełami sztuki, zawsze jednostkowe i ręcznie wykonane. Plecionkarstwo z całą swoją różnorodnością stanowi także przedmiot ochrony w ramach Konwencji UNESCO z 2003 roku dotyczącej niematerialnego dziedzictwa kultury ludzkości. Jest to ta bardziej ulotna i nienamacalna sfera dziedzictwa, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie i wciąż odtwarzana przez wspólnoty i grupy w relacji z ich środowiskiem, historią i stosunkiem do przyrody. Przeczytaj więcej o projekcie.

Szczegółowy program:

12 lipca 2014 roku, 10:00-16:00 – warsztaty dla młodzieży i dorosłych (13+) – zobacz zdjęcia

19 lipca 2014 roku, 11:00-14:00 – warsztaty dla dzieci (7-13 lat) – zapisy tylko na listę rezerwową.

październik 2014, 2 dni, po 8 godzin – warsztaty żywej architektury (maksymalnie 15 osób) – dokładny termin zostanie podany w późniejszym terminie. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Spotkania odbędą się w ramach projektu „Wiklinalia – warsztaty plecionkarstwa i żywej architektury” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnej strategii rozwoju, „Małe projekty” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

prow

Share This:
Facebooktwitterpinterest