levitra pastiglie

III Warsztaty Działań Kreatywnych

logo_wdkMiędzy 9 a 15 czerwca w Górkach Wielkich już po raz trzeci odbędą się Warsztaty Działań Kreatywnych organizowane przez Fundację im. Zofii Kossak. Impreza jest rozwinięciem Warsztatów Ilustratorskich, które odbywały się w Górkach w latach 2008-2011. Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali studenci z artystycznych szkół wyższych – wyłonieni w drodze wewnątrzuczelnianych  konkursów portfolio. Swoje przybycie potwierdziły uczelnie: ASP w Katowicach, UMCS w Lublinie, ASP we Wrocławiu, UŚ w Cieszynie, AJD w Częstochowie, ASP w Gdańsku oraz ASP w Łodzi. Studenci wykonywać będą zadania obejmujące zagadnienia z zakresu: ilustracji/grafiki, malarstwa z naciskiem na interdyscyplinarność w poszukiwanych rozwiązaniach. Szczególny akcent postawiony zostanie na ilustrację. Tematyka zadań wynikać będzie z twórczości i biografii Zofii Kossak. Prace warsztatowe będą akademia_umiejetnosci_mniejszypoddane ocenie, a najlepsze z nich – nagrodzone przez jury III WDK.

Zapraszamy na specjalne pokazy młodych artystów i ich wykładowców. Każda z zaproszonych szkół (profesor wraz z studentami) zaprezentuje swoją twórczość lub swoją pracownię podczas wieczornego spotkania w ramach „Rozmów o Sztuce” (9.06-13.06.2014). Spotkania są otwarte i  bezpłatne.

Młodzież i dzieci w wieku od 6-13 lat zapraszamy na Akademię Umiejętności (10-12 czerwca), gdzie odbędą się otwarte warsztaty graficzne prowadzone przez studentów i profesorów. Uczestnicy „Akademii” będą mogli zapoznać się z zawodem grafika/ilustratora, własnoręcznie wykonać matrycę graficzną i zrobić z niej odbitkę graficzną.

III Warsztaty Działań Kreatywnych zakończą się: wernisażem wystawy, spotkaniem na szlaku Via Ducalis: prelekcją „Między Habsburgami, Górkami a Kossakami” – temat zaprezentuje historyk, Mariusz Makowski oraz koncertem muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu Escape.

Serdeczne zapraszamy wszystkich miłośników sztuki.

PROGRAM:

9-15.06, III Warsztaty Działań Kreatywnych  – plener studentów wyższych szkół artystycznych
10-12.06, 16:00 Akademia Umiejętności  – warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży
9-13.06, 19:00 Rozmowy o Sztuce – otwarte spotkania prowadzone przez wykładowców wyższych szkół artystycznych
15.06, 16:30 Wernisaż III Warsztatów Działań Kreatywnych, 18:00 prelekcja „Między Habsburgami, Górkami a Kossakami”, 19:30 Escape String Quartet  – koncert muzyki klasycznej

Jesteśmy na allegro. Zobacz i kup obrazy i grafiki.

Uwaga! Trwają zapisy na Akademię Umiejętności dla dzieci w wieku od 6-13 lat. 

Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy: tel. 33 8510351, e-mail: gren.fundacja@gmail.com

Share This:
Facebooktwitterpinterest